niedziela, 23 lutego 2014

Tofu z nori i colcannon, UlmDziś kapusta w roli głównej. Jest dostępna w naszym kraju przez cały rok i tania. Mało, kto wie, że ma właściwości detoksykacyjne. Na talerzu: irlandzkie danie narodowe (puree ziemniaczane z kapustą włoską), tofu z nori i surówka z kiszonej kapusty. O tofu w tej postaci przeczytałam tutaj. A przepis na irlandzkie puree pochodzi z książki A. Ilies, o której już kiedyś pisałam.


Tofu z nori

Składniki:
2 plastry tofu (lub więcej)
sos sojowy
płaty nori
mąka z pieprzem
olej


Plastry tofu przekrój wzdłuż ale nie do końca i dokładnie polej sosem sojowym. Włóż kilka warstw pociętych nori, obtocz w mące i smaż na rozgrzanym oleju z obu stron. Podawaj ciepłe.


Puree irlandzkie (Colcannon)

Składniki:
6-7 ziemniaków
kilka liści włoskiej kapusty
1 cebula
olej
sól, pieprz, gałka muszkatołowa


Obierz ziemniaki, pokrój w talarki i ugotuj do miękkości, odcedź i zrób puree. Drobno pokrój kapustę i gotuj przez 5 minut w osolonej wodzie. Odcedź. Pokrój drobno cebulę, podsmaż na oleju, dodaj kapustę, podlej wodą i krótko podduś. Wymieszaj kapustę z ziemniakami i dopraw do smaku.


Ulm - Miasto Einsteina zimą: dzielnica FischerviertelMuseum für Brotkultur (Muzeum Kultury Chleba).


 
... i latem (2010): strzelista gotycka katedra Münster (161,5 m wysokości, aby wejść na szczyt, trzeba pokonać ponad 700 stopni, ale warto bo w nagrodę piękny widok; raczej nie dla cierpiących na klaustrofobię), dzielnica Fischerviertel, ratusz, centrum.
  


Tofu with nori and colcannon


Today cabbage is the centre of attention. It’s available in our country all year long and it's cheap. Also, it’s got detoxing qualities. On the plate: the Irish national dish (mash potatoes with savoy cabbage), tofu with nori and a sauerkraut salad. I read about tofu in this version here (in Polish). And the recipe for the Irish dish comes from A. Ilies’s book which I described here (in Polish).


Tofu with nori

Ingredients:
2 slices tofu (or more)
soy sauce
nori sheets
flour with pepper
oil


Cut tofu slice in half almost entirely and pour over thoroughly with soy sauce. Place a few nori layers into the tofu slice, coat in flour and fry in hot oil on both sides. Serve warm.Irish puree (Colcannon)

Ingredients:
6-7 potatoes
a few savoy cabbage leaves
1 onion
oil
salt, pepper, nutmeg


Peel potatoes, slice tchem and boil until soft, drain and mash them. Finely chop cabbage and boil for 5 minutes in salted water. Finely chop onion, fry in oil, add cabbage, some water and braise for a short time. Stir cabbage with potatoes and season to taste.

Brak komentarzy: