sobota, 14 grudnia 2013

Pomysł na nori, Maraton Pisania Listów AICo zrobić z płatami nori pozostałymi po robieniu sushi? A można je pokruszyć i dodać do bulionu warzywnego lub zupy jarzynowej (po ugotowaniu zupy i odstawieniu jej z ognia). Źródło
Trwa XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International (14 i 15 grudnia w 400 miejscach w całej Polsce). W Rzeszowie listy w obronie więźniów sumienia będzie można napisać w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

W tym roku pomoc skierowana jest m.in. do: pokojowych demonstrantów zatrzymanych przez milicję na Majdanie na Ukrainie, ofiar tajnych więzień CIA w Polsce, trójki więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeura Mejri z Tunezji, który został skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam Lopez, która próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku. Więcej informacji tutaj.
How to use up leftover nori sheets?


You can crumble the nori and add to a vegetable broth or vegetable soup (after the soup's already been cooked and set aside).

Brak komentarzy: